Ascendents.net Ascendents.net

California girl here. Thanks for the videos. I just want to say your videos (I've seen lesson 1 & 2 so far) are spot on and really addressing some of the problems I'm having with 2 bass drum pedals. To this point, I've only been using the double kick for embellishments. Now I am inspired to do more and I loved the way you created a very logical progression to build the skill. Aside from the lesson, dude, you are HOT in those shirts...just sayin'. But back to drums, keep rockin' and thanks! -LP
- hitlikeagirl09 -


I keep having a problem. I get up to 6 beats in a row at about 175 or 180 bpm but it's not maintaining it thats the problem. It's starting the beat. When I try and start it I often fail to get enough momentum the bring the beater back fully
- Joshua Morris -


6:38 eyebrows dance
- X D -


Hey buddy great lesson. I'm from Colombia, a native spanish speaker, I can help you to improve your spanish translations. There are a lot of mistakes. Anyway I enjoy all your lessons and your teaching way. :)
- ChristianCerón -


reaaaaally good videos thanks a lot man ! very motivating and simple to understand
- pipicacaization -


Erce abi selamlar öncelikle.Youtube'da bu denli ayrıntılı ve ders gibi anlatan başka kanal yok teşekkür ederim.Ben 20 yaşındayım 13 yaşından beri davul çalıyorum.Evimde 2 yıldır da elektronik davul var.Şu zamana kadar twin pedal hızımı arttırmayı pek sallamadım açıkçası çok fazla death metal tarzı hızlı twin pedal kullanılan tarzlar çalmadığım da dinlemediğim de için.3-4 aydır kafama taktım hızlandırmak için haftada iki üç kere twin pedal egzersizleri yapıyorum.3-4 ay önce 120 bpm de 5-6 dk 16lık nota anca çıkarırken şimdi 140 da 10 15 dk durmadan çalabiliyorum.Ancak 1 aydır hiç bir gelişim gösteremedim,egzersiz yapmama rağmen 140'ın üzerine çıkamadım.Bir twin pedal platosuna girdim sanırım... Egzersizlerim şöyle oluyor genelde rrrr rrrr llll llll rrrr llll rrrr llll rlrlrlrlrlrlrlrl.Bunu ilk önce 100 bpm sonra 105 bpm ... diye artırarak gidiyorum. Kanalını yeni keşfettim.Bu videoda gösterdiğin egzersizleri uygulayacağım. Bir de şöyle bir sorun var ki atıyorum 130 bpmde 16lık twin atarken sıkıntı yok ancak sadece sol ayağımla aynı bpmde llll... diye gittiğimde sol ayağım çıkaramıyor o tempoyu.Yani sol ayağım twinde aynı hızda sorun çıkarmıyoken sol ayağımla 8lik vuruşu aynı metronomda yapamıyorum.Umarım anlatabilmişimdir...Napmalıyım? Sol ayağımla bilekten çalınca daha da güçsüzleşiyor hem.Sağda bilekten de bacaktan da çalsam sorun olmuyor.Sol ayağım için bu gösterdiğin videodekilere ek bir şeyler yapayım mı yoksa senin bu video gösterdiğin egzersizler yeterli midir? Şimdiden teşekkür ederim biraz uzun oldu ama kusura bakma :).Sen twin pedal hızını artırırken neler yaşadın,benim gibi bir seviyeyi aşamadığın durumlar oldu mu ve nasıl bunu atlattın , acaba ben mi aceleci davranıyorum gelişimin bu hızda olması normal mi ,bu konudaki tecrübelerini de paylaşırsan çok sevinirim... Kanal çok iyi İngilizce yapman iyi olmuş bu arada çünkü davul konusunda böyle videolar İngilizce olarak bile yok :)
- Utku Urkun -


i think shoes matter.
- Heather Humphries -


I dont see how he's not burying the beater at that angle. anything I do it sticks the beater into the drum unless I use a lot of leg lifting or painful ankle lifts.
- 8thfloor Entertainment -


Amazing videos and lessons brother..i'm only on the middle of your second video and already want to go to my kit and practice..huge motivation and inspiration..thnx..greetings from Greece..
P.S. music (and drums,,in particular) unite people,,while politicians don't..
- Jo K. Kats -


best exercise
- Jerry bryan Escaba -


más que nada la paciencia, tengo que ser muy paciente muchas gracias por tomarte el tiempo para poder enseñarnos
- Ariadna Torres -


Benim için en önemli şey olan double bass. Ve nasıl egzersiz yapacağımı anlatan, karşımda ki mükemmel davulcu. Teşekkür ederim!
- Yasin Civan -


Great stuff & Great video my friend !!!
- Onur Ertem -


Thank you so much, your videos are helping me tremendously with some hard thrash like Slayer.
- Jacob W. -


Merkezkantin? Diye bi kafa açayım. :D
- Selcen K -


u are best
- Cimeries -